Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod A2C » stř 03 srp, 2016 5:56 pm

Peco to tak uvádza, preto som to použil. Ale v oblúkoch som si nebol istý.
Aké sú to vozy "C"?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod milan ferdián » stř 03 srp, 2016 6:17 pm

A2C píše:Peco to tak uvádza, preto som to použil. Ale v oblúkoch som si nebol istý.
Aké sú to vozy "C"?

Ahoj,
jenže to uvádí u kolejové spojky.Vozy skupiny "C" jsou o délce s délkou skříně do 27,2 m a vzdálenosti otočných bodů do 19,5 m.I ve stanici se snažím dodržet osy souběžných staničních kolejí na 30 mm.Kolejivo PECO je anglické a proto odpovídá jejím normám,né středoevropským.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod A2C » pát 26 srp, 2016 4:46 pm

Ďakujem Vám všetkým za pomoc.
Avšak zdá sa, že zákazník prišiel z dovolenky z Kambodže.
Jeho predstava o cene práce je priamo smiešna.
Je mi ľúto, ale nie som ochotný robiť 3 úrovňové koľajisko s dvoma stanicami 28 výhybkami, plne automatické s grafikonom a krajinkou, defakto vyrobiť majstrovské dielo za 1000€
A ešte to vziať ako projekt s najvyššou prioritou :lol:
odhadovaný čas na vykonanie diela bol 10 mesiacov.
Takže ak by sa jednalo o koľajisko týchto rozmerov pre istého pána z Jaroviec v Bratislave, zapustené v obývačke do podlahy pod 2cm sklom hydraulicky zdvíhané kvôli servisu a prístupu,
nestrácajte čas s návrhom... Teda pokiaľ nie ste masochisti krížený so samaritánmi.
Uvidíme či mi vôbec čas strávený nad návrhom a zháňaním informácii preplatí, na čo bol upozornený vopred, že zadarmo nad tým čas tráviť nebudem.
Naposledy upravil A2C dne pát 26 srp, 2016 9:16 pm, celkově upraveno 1
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod Rocky_MK » pát 26 srp, 2016 5:05 pm

Hoho, to mu asi vypadla nula :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod sidlo » pát 26 srp, 2016 5:30 pm

Třeba chtěl ten pán jenom vlakodrom a netušil, že nějaký sabotér se mu snaží podstrčit kolejiště. :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod modeln » sob 27 srp, 2016 7:38 am

A2C píše:Ďakujem Vám všetkým za pomoc.
Avšak zdá sa, že zákazník prišiel z dovolenky z Kambodže.
Jeho predstava o cene práce je priamo smiešna.
Je mi ľúto, ale nie som ochotný robiť 3 úrovňové koľajisko s dvoma stanicami 28 výhybkami, plne automatické s grafikonom a krajinkou, defakto vyrobiť majstrovské dielo za 1000€
A ešte to vziať ako projekt s najvyššou prioritou :lol:
odhadovaný čas na vykonanie diela bol 10 mesiacov.
Takže ak by sa jednalo o koľajisko týchto rozmerov pre istého pána z Jaroviec v Bratislave, zapustené v obývačke do podlahy pod 2cm sklom hydraulicky zdvíhané kvôli servisu a prístupu,
nestrácajte čas s návrhom... Teda pokiaľ nie ste masochisti krížený so samaritánmi.
Uvidíme či mi vôbec čas strávený nad návrhom a zháňaním informácii preplatí, na čo bol upozornený vopred, že zadarmo nad tým čas tráviť nebudem.


Tak toto je typicke pre nase krajiny,za malo penazi,moooc vela muziky.Neviem co si fakt niektory ludia myslia,a hlavne kde ziju.Myslia si hadam,ze cas ktory strávime nad modelmi ,a zhanani podkladov je zadarmo.No chyba je i na strane zhotovitela,treba sa poriadne dohodnut,co a hlavne zakolko som ochotny nieco spravit,a hlvne dat to pod zmluvu-dohoda o vykonani prac.Ako viete,vyrabam stromky,a i mne sa stalo ze som mal objednavku na niekolko stoviek stromov,a nakoniec z toho nebolo nic.Hlavne to bolo vzhladom na vyslednu sumu,dotycny si myslel,ze stromky ho vyjdu kolo 0,30 eur/ks,no moja cena bola 1.4 eur/ks,podotykam vyska stromov od 150-250mm a to som ju este znizil ,vzhladom na pocet,jednalo sa o vyse 1000 ks-po oznameni ceny som bol najvacsi k...t-tak som to zrusil.Proste slusnost sa u nas nenosi.
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod A2C » pát 02 zář, 2016 9:54 am

Ja som dopredu oznámil cenu práce 5€/h a že mu nič zadarmo nebudem robiť.
Ponúkol som cenu založenú na reálnej dobe strávenej nad konštrukciou diela, a teda formou denníku. Stále však odomňa chcel návrh koľko to bude. Oznámil som mu cenu cca 8tis € za prácu. (Čo pri 10 mesiacoch je normálne)
Čo sa mu zdalo veľa a tvrdil že mu to pán Driečny spraví za 1000€. (Informoval som sa u pána Driečneho a on to rázne odmietol)
Odmietol som mu to i ja a preto som sem napísal to varovanie, aby ste s týmto pánom nestrácali čas.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod modeln » pát 02 zář, 2016 6:59 pm

A2C píše:Ja som dopredu oznámil cenu práce 5€/h a že mu nič zadarmo nebudem robiť.
Ponúkol som cenu založenú na reálnej dobe strávenej nad konštrukciou diela, a teda formou denníku. Stále však odomňa chcel návrh koľko to bude. Oznámil som mu cenu cca 8tis € za prácu. (Čo pri 10 mesiacoch je normálne)
Čo sa mu zdalo veľa a tvrdil že mu to pán Driečny spraví za 1000€. (Informoval som sa u pána Driečneho a on to rázne odmietol)
Odmietol som mu to i ja a preto som sem napísal to varovanie, aby ste s týmto pánom nestrácali čas.


Hmmm,neviem kde ten pan zije,asi v minulom storoci :lol: A co sa tyka p.Driecneho,tak Patrika poznam uz min 15 a viac rokov,a verim,ze by za sumu 1000 eur,na takom kolajisku nepohol ani prstom :wink:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Koľajisko na zákazku 2300x1100mm N-ko

Příspěvekod A2C » sob 29 říj, 2016 12:02 pm

Ten pán neviem v akom storočí či tisícročí žije, v každom prípade s Patrikom Driečnim som toto konzultoval a zjemnene povedané poslal ho kade ľahšie :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků