TT sólo pro Hurvínka...

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pon 23 říj, 2017 6:30 pm

Abych to neplevelil u Workouse tak Milanovi odpovím tady.
Chtěl bych se vejít do rozměru max. 1000x1200 mm ale raději méně. Ještě uvážím jestli Tillig nebo Kuehn. U Kuehna bych musel dát místo angličana dvě výhybky.
Až to sesmolím tak podebatíme... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pon 23 říj, 2017 7:24 pm

Hrubý náčrt Ronova v TT na kolejivu Tillig s poloměry 310 vychází cca 1000 x 1200 mm. Ještě zbývá prověřit průjezdy... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 24 říj, 2017 2:42 am

milan ferdián píše:
miroslav lengyel píše:Nejde o odvahu,ale o plac.Okupuji,celý bývalý dětský pokoj,při jakékoliv práci sedím na lorně s vercajkem,bo původní pracovní místo jsem vyměnil za městečko a židle se tam kvůli bordelu také nevejde. :lol: V podstatě se tam vejdou jen 3-4 lidi na stojáka,ale nesmí se moc hýbat,pouze točit hlavou. :mrgreen:

A dýchat můžete? :D Milan

Můžeme,ale jen tak lehce,aby se nevířil prach. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Myšpulín » úte 24 říj, 2017 2:17 pm

miroslav lengyel píše:
milan ferdián píše:
miroslav lengyel píše:Nejde o odvahu,ale o plac.Okupuji,celý bývalý dětský pokoj,při jakékoliv práci sedím na lorně s vercajkem,bo původní pracovní místo jsem vyměnil za městečko a židle se tam kvůli bordelu také nevejde. :lol: V podstatě se tam vejdou jen 3-4 lidi na stojáka,ale nesmí se moc hýbat,pouze točit hlavou. :mrgreen:

A dýchat můžete? :D Milan

Můžeme,ale jen tak lehce,aby se nevířil prach. :lol:

A si já vždycky myslel, že u tvého kolejiště se nedýchá a jen se zatajeným dechem sleduje.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod workous » úte 24 říj, 2017 6:15 pm

hopeter píše:Hrubý náčrt Ronova v TT na kolejivu Tillig s poloměry 310 vychází cca 1000 x 1200 mm. Ještě zbývá prověřit průjezdy... :wink:

Honzo můžeš to jsem hodit jak to vypadá v TT:
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » úte 24 říj, 2017 7:20 pm

Je to jen skica jak se to vejde... chybí vnitřní koleje obou nádraží a poladit spodní trať s ohledem na křížení.
ronov.jpg

Ještě jsem to zkusil v kuehnu ale tam cesta nevede... V tilligu si ještě zkusím pohrát s poloměry ale bude to dost našlapané s průjezdy. :(
Myslím , že bude asi lepší cesta segmentovka Lužecká dráha ( taky od Milana ).
Ty Kameničky jsou úplná droga. Už tři dny jezdím a na stavbu kolejiště jsem nešáhnul... :P Nejvyšší čas zadělat víko a šup ke stropu - jízda jen za odměnu po vykonané práci... :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod workous » úte 24 říj, 2017 8:33 pm

Honzo nemáš to velký ( v TT 88 109)? takto mi to vyšlo v HO asi tam mám nějakou chybku, ale i tak
Naposledy upravil workous dne stř 25 říj, 2017 5:08 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Dusan » úte 24 říj, 2017 8:35 pm

a jaký stoupní vychází od angličana k mostu ? :shock:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod workous » úte 24 říj, 2017 8:40 pm

Dusan píše:a jaký stoupní vychází od angličana k mostu ? :shock:


http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/P ... /H0/Ronov/
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod lahva » stř 25 říj, 2017 6:42 am

Ač spíše pasivní člen fóra, dovolil bych si vložit svou snahu na téma kolejiště Ronov. Protože je tu spousta provokatérů, koketoval jsem s myšlenkou malého projektu taktéž a učarovalo mě právě toto. Původně jsem měl rám menší, ale vzhledem ke krutosti stoupání jsem se snažil to snížit co to šlo. Úrovně: stanice 65mm, anličan 45mm, horní zhlaví SN 40mm, dolní 0mm, stoupání nejhorší od angličana pod most, 4,4%, zbytek do 4. Snížením úrovně stanice by se dala klesání ještě malinko vylepšit, otázkou je, jak málo tam může bý. Veksle jsem dával EW1, protože je mám a na velkém projektu neužiju.

https://lahva01.rajce.idnes.cz/Ronov/#ronov.jpg
TT DCC eIII.-IV. do r82

http://lahva01.rajce.idnes.cz/
lahva
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 11 zář, 2014 12:08 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » stř 25 říj, 2017 4:22 pm

Ronov je sice hezké kojejiště ale já ho stavět nebudu. Na miniprojekt je to moc veliké. Výškové poměry jsou na hraně a pokud bych ještě plochu zmenšoval tak by stoupání už bylo na zubačku. Teď mě začalo zajímat tohle http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/Pl-nky-MF/TT/Lu-eck-m-stn-dr-ha/ . Samozřejmě jako inspirace , protože prostorové možnosti mám trochu jinak. Položené na konzolích na stěně by se to ještě vešlo... :wink: Momentálně je pořadu dne dokončení koncového se smyčkou a přístavkem což bude na zimu dostatek zábavy. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hank61 » čtv 26 říj, 2017 5:22 am

Honzo. Ta Lužecká je z mého pohledu úžasná. Mimo jiné, díky jednotné relativně malé šířce segmentů, i velice praktická na stavbu, údržbu i případné skladování..... A navíc to máš i s krajinou :wink: Jsem zvědavý, kdy to spustíš :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » čtv 26 říj, 2017 5:33 pm

Je to zatím výhledová záležitost. Rozměrově by mě to vyšlo do L 350 x 190 cm a šířka segmentů 40 až 50 cm. Segmenty čtyři a z toho jeden rohový. Na kratší straně koncová stanice ( nebo úvrať ) , roh a cca 1/3 delší strany volná trať ( možná dvě ) , 1/3 ( střed delší strany ) mezilehlá stanice a na konci dlouhé strany šuplíkové SN. Žádné podzemí kromě krátkých tunelů k oddělení tratí. Vlaky chci vidět a né je tušit někde pod zemí... Námět jak jinak než lokálka 70 let , pára + nafta.
Snad příští zimu... :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod petrh » čtv 26 říj, 2017 6:21 pm

Jestli by to neslo z modulu;)? Jako ma doma milan svoji mdl
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pát 27 říj, 2017 5:40 pm

Moduly to sice budou ale s vlastním rozhraním. Možná , že uvážím na oba konce přechodové díly na připojení k normalizovanému modulu. Nevím jestli to ale nebude zbytečné , protože výhybky budou klasické s velkým úhlem odbočení , pravděpodobně kuehn 20° nebo tillig EW1 a IBW. Navíc jsem zatím nenašel cestu k modulářům , pořád mě je dobře na vlastním písečku... :oops: Až dojde na kreslení tak tomu založím vlastní vlákno ale zatím tam není co vystavit...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník