Ferdiánovská variace - Líny

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod hopeter » ned 31 črc, 2016 4:42 pm

Hezky ti to přibejvá... Tak nevím kdo je větší rychlík jestli ty nebo hank61 ? :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pon 01 srp, 2016 4:57 pm

Rychlost stavby je daná dlouhou přípravou. Vždycky několik let postupně pořizuju materiál, nakupuju a stavím domečky, promýšlím plány stavby a pak se naskytne příležitost stavět. A pak jedu, jak stihne schnout lepidlo. Loni malýmu H0 pomohla chřipka. Týhle stavbě napomohlo, že jsem po operaci tři měsíce strávil doma. Z toho jsem první měsíc splaskával, druhej v rámci kontrol dokoupil, co chybělo a začal stavět. Dneska jsem nastoupil do práce, takže dodělávky se teď natáhnou. Ale hrubá stavba je z krku.

S jistou opatrností začnu dohánět to, co jsem si tři měsíce vynahrazoval modelařinou. Před stavbou kolejiště tu byla ještě nějaká kitařina - nějaký škodovácký děla v pětatřicetině a polský rychlostavebnice z podzimu 39 ve dvaasedmdesátině - je jich slušný stádo. Teď můžu konečně na víkend ven...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pát 05 srp, 2016 4:59 pm

Tak na etapy montuju poslední stavbičku - podružnou budovu ke strážnímu domku. Snad ji dodělám v neděli a v tejdnu se pokusím najít čas na její osazení. Dojíždění do práce stojí za dvě věci a po návratu není chuť něco budovat...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » úte 20 zář, 2016 6:10 pm

Sice už jsem od posledního srpna zpátky na původním pracovišti v Plzni( bez dojíždění), ale práce se moc nehejbe. Doplnil jsem poslední stavbičku - podružnou budovu ke strážnímu domku. Po zářijové burze jsem vyměnil příliš řvavé nebo hračkové stromy za lepší a doplnil řadu detailů do kůlny traťovky a na dvůr fabričky. Bude to ale chtít ještě sjednotit patinu...
Přílohy
DSCN1275.JPG
DSCN1408.JPG
DSCN1404.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » úte 20 zář, 2016 6:20 pm

Plnej dvůr fabriky, plná kůlna traťovky. Bohužel krámy 1/100 od Auhagenu jsou v kůlně 1/120 poněkud přebobtnalé. Ale z dálky je dojem uloženého haraburdí celkem příznivý.
Akorát výtopna je bez detailů interiéru, protože bych ji rád nahradil něčím jiným. Buď ''kůlnou na lokomotivu'' od pana Bartáka, když jsem ho do ní uvrtal, nebo počkám, jestli se neobjeví něco malého a zděného v klasickém zbarvení.
Přílohy
DSCN1412.JPG
DSCN1407.JPG
DSCN1406.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » úte 20 zář, 2016 6:25 pm

Taky jsem doplnil protipožární opatření - hasičáky, nářadí, bedny na písek. Ale nejsem si jistej, jestli to bylo po válce běžný, vycházel jsem spíš z toho, co jsem jako malej vídal cca kolem roku 1970 v jiných objektech, než zrovna u dráhy. Ty hasicí bedny budou ještě potřebovat patinu, aby splynuly. Možná i přemístit, ale nejsem si jistej kam.
Přílohy
DSCN1410.JPG
DSCN1409.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod hopeter » úte 20 zář, 2016 7:08 pm

Hezká práce. Radost to sledovat. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » ned 01 led, 2017 11:12 am

Po čtvrt roce jsem sáhnul na práci. Koupil jsem konektory (zlacené, průměr 2mm - pro funkční modelařinu - letadla), smršťovací bužírky, několik metrů káble a udělal pro segmenty přívody elektřiny. Byla to celkem hoňka - od září jsem dávno zapoměl, kterej drát mám k čemu a musel jsem testovat. Místo klubka špaget mám teď od trafa tři odnímatelné káble k jednotlivým dílům.

Poprvé se sešla komplet segmentovka s krajinou a tak došlo na jízdní zkoušky. Ukázalo se, že bude nutné přečistit koleje ve stanicích - pořád ještě se mi štěrk poflakuje na špatných místech. Taky se potvrdilo, že staré vozy bude nutno přezout na nová dvojkolí s menšími okolky, letité kousky se na novém kolejivu potácí jak osobák na polní cestě. Do dílu s polnostmi jsem umístil maringotku - včelín od Miniaturu. Do budoucna očekávám doplňování četných detailů - hlavně dopravních značek a různých návěstí k trati.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » ned 01 led, 2017 3:51 pm

Přidam pár obrázků. Ač jsou fotky jen dokumentační (nevalné kvality), je na nich vidět, co se ještě musí kromě elektriky vychytat - třeba nějak zamaskovat přechody dílů.
Přílohy
DSCN2554.JPG
DSCN2553.JPG
DSCN2553.JPG (182.3 KiB) Zobrazeno 7319 krát
DSCN2550.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » ned 01 led, 2017 3:58 pm

Délka použitelných souprav je závislá na rozměrech lokomotiv a vagónů, klasikou bude čtyřvozová souprava.
Přílohy
DSCN2575.JPG
DSCN2558.JPG
DSCN2555.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Rocky_MK » ned 01 led, 2017 6:23 pm

Jako kostkovou dlažbu používáš tykartony Auhagen? Díky
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod karloslt » ned 01 led, 2017 11:28 pm

Mě se víc osvědčila dlažba od Noch(a)
karloslt
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07 čer, 2012 10:56 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pon 02 led, 2017 5:47 am

Rocky_MK píše:Jako kostkovou dlažbu používáš tykartony Auhagen? Díky



Většina dlažeb je samolepící Noch, dají se zužitkovat i nejmenší zbytky. Je to jako náplast - chodníkové či Nkové dlažby jsou ve špulce, silnice s kanálama je v pásech s lepovou stranou krytou fólií, kterou před nanášením stáhneš. Dá se to stříhat a skládat - vzorek do sebe slušně pasuje. Jenom tomá někdy tendence po nějaké době odchlípnout od podkladu. Materiál lehce pruží, ale není dobré ho moc natahovat.

Kolem dřevěného skladu jsou použity zbytky vakuované dlažby od Malé železnice, kterou jsem před mnoha (cca 10) lety koupil na burze v Opletalce,a od té doby jsem je neviděl. Aršíky byly relativně malé a rozumně je napojit (bez příliš zjevných spár) byl problém, stejně jako jejich lepení do terénu. Ideální to bylo na malý diorámata, ty dlažky vypadaly opravdu dobře... Bohužel se s nima blbě dělalo.

Papírový Auhageny jsem naposledy použil ještě v době barvených pilin.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » čtv 23 led, 2020 6:09 pm

Tak jsem se dneska dokopal k zástavbě nový výtopny (Ybsic od igry), co mi stála skoro rok hotová na stole (starou jsem demontoval před tejdnem. Akorát jsem se nezdržoval dolováním prohlížecího kanálu - vyvstaly mi problémy se zástavbou osvětlení zabudovaného ve výtopně (bylo nutno likvidovat nějaké lampy a elektrika natvrdo v terénu nešla ven) a na dolování částečně zaštěrkovaných pražců spojené s rizikem narušení některých rozvodů nebyl morál. Ač to na první pohled nevypadá, do nové výtopbny se krásně vejde nová 537.0 od Kuehna.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pon 27 led, 2020 3:45 pm

Dodělal jsem okolí výtopny - trošku upravil ploty, přidal nějaká prkna na podpal a křovíčka á la Mininatur od Modelscene.
Přílohy
DSCN3637.JPG
DSCN3636.JPG
DSCN3634.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků