Ferdiánovská variace - Líny

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod workous » sob 02 črc, 2016 8:11 pm

Rozumím každý máme své metody :D :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 črc, 2016 4:07 pm

Ty Líny jsem musel nejdříve najít v knize,abych věděl o co kráčí.Jsem rád,že mám dalšího fandu,který realizuje moje inspirace do reálu.Díky :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » úte 05 črc, 2016 5:32 pm

Jo, Milane, máš tu další realizaci. Akorát to neni v původně rozepsaným kolejivu, ale v Kuehnu a tudíž to je větší. Taky jsem s tí nepočítal do almary. Rozložení stanic na sucho jsem ti kdysi posílal, ale na sucho z Kuehna jsem tvejch věcí poskládal víc. Konečné rozhodnutí padlo někdy kolem loňskýho listopadu a pak už se utrácelo za nezbytný kolejivo a domečky. Stavět jsem začal, když už jsem se moh relativně normálně hejbat. Splasknutí po kuchání trvalo víc jak měsíc a pořád to není úplně optimální. Tou dobou jsi pro změnu odpadl ty... Krajinu jsem dopáchal k obrazu svému, ale víceméně v intencích návrhu. Co se týká kolejiva, sežralo to jeden a půl startsetu a k tomu tři výhybky navíc.

Práce pomalu pokračujou - vyštěrkoval jsem silnici, ''zatáhl'' jemnou frakcí hrubé povrchy obou stanic a osadil objekty a vydláždil náznak fabriky u vlečky. Chybějící objekty a obilné foliáže už jsou na cestě (od pondělka ve spárech pošty). Takže víkend a část příštího tejdne bude domečkovaná, pak výtvory osadím a budu čekat na ploty MSC, objednaný u Švíglera (s nima dosadím i zbytek stromů). V mezičase zkompletuju leptaný c. a k. šraňky od Hekttora - jen jako trvale staženou maketu. Jízdní doby budou kratší, než čas nutný k modelovému stažení šraněk (vyzkoušeno u loňského kochacího kroužku v H0.

Až bude základ, začnu dosazovat detaily (makety výhybkových návěstidel, námezníky, značky, vercajk k zauhlování, cedule, telegrafní sloupy, studny, lavičky). Tou dobou ale budu zaručeně v pracovním procesu, takže to už bude na dlouho...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 črc, 2016 5:34 pm

Super Střelče,těším se na další tvé fotografie :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » stř 06 črc, 2016 3:14 pm

Poslední změny - figura s uhlím a náznak fabričky..
Přílohy
DSCN0991.JPG
DSCN0992.JPG
DSCN0993.JPG
DSCN0993.JPG (228.7 KiB) Zobrazeno 6907 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 črc, 2016 4:08 pm

Michale,šikovné a pěkné :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » čtv 07 črc, 2016 5:51 pm

Pokud to někomu pomůže:
Figura na uhlí je z betonovýho plotu MSC, lehce prostříhanýho nůžkama, uhlí je pravý - nadrcený ze dvou kousků, co loni na Šumavě spadly z lokomotivy.
Dlažba ve fabrice je samolepicí od Nocha. Původně snad H0, ale spíš bych to odhad na H0/TT, velikost dlažky odpovídá nejlepšímu materiálu na barikády. Prodává se to v podobě s rovnými pásy s kanály po okrajích. Měl jsem jen zbytek (asi 30 cm), takže tovární dvůr je ve skutečnosti puzzle z několika velkých a řady malých kousků.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pát 15 črc, 2016 3:30 pm

Stavba lehce popolezla, dorazily chybějící stavby (bohužel jedna chybí i nadále - v balení označeném jako TT byly výpalky H0) a obilné lány. Tož jsem postavil a osadil, co šlo. Jako první šla kůlna pro účely udržovací na volný plac za výtopnou.
Přílohy
DSCN1080.JPG
DSCN1084.JPG
DSCN1085.JPG
DSCN1085.JPG (209.06 KiB) Zobrazeno 6589 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pát 15 črc, 2016 3:47 pm

Posléze jsem dováděl na dílu s krajinou - obilí a řadový domek, upravený ze stavebnice KB, aby šel opravdu do řady. Posléze přibyly patníky a nějaké telegrafní sloupy. Retuše přechodů mezi porosty, úpravy silnice a další detaily přijdou na řadu později. Taky musím sestavit a osadit šraňky. Z pod Polákova obilí po okrajích leze černý gumovitý podklad (při trhání se trochu natáhne), takže bude co upravovat. Obilí je navíc moderní - nízké. Staré druhy, rozšířené masivně cca do 60. let byly dvoj- až trojnásobně vyšší a stavěly se z něj panáky (odhadem 120-150 cm, sláma se musela řezat). Panáky jsem viděl u nás jen jednou - kolem roku 1970 okolo Žichovic, to mi bylo pět. Později už jsem je zahlédl jen na soukromých políčkách v Rumunsku.
Přílohy
DSCN1090.JPG
DSCN1088.JPG
DSCN1091.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Rocky_MK » pát 15 črc, 2016 3:52 pm

Výborné, moc se mi to líbí. Mám rád tvůj ,,rukopis" :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pát 15 črc, 2016 4:15 pm

Díky!
Čím se míň dostanu ven, tím víc krajiny si musím spáchat doma.

Ale nějak to po úspěšným rozjezdu není ono. Čekají mě retuše spojů foliáží a je otázka, jestli to klapne. O obilí od Poláka jsem se už zmínil. Druhej problém je podklad foliáží od Modelscene. U nových je příliš pevnej, takže se špatně trhají a u menších kusů je víc ultradlouhých modrých chlupů z podkladu, než zeleně, co by měla být správně vidět. Takže je větší práce s maskováním spojů, což docela otráví.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod hopeter » pát 15 črc, 2016 4:58 pm

Pěkná práce. Jenom si tak říkám jak to bude držet ve spojích panelů...asi bych dříve než krajinu řešil čela panelů atd. Bylo by škoda tak hezkou krajinu mít ve spojích olámanou a zborcenou...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Radek Strnad » pát 15 črc, 2016 7:19 pm

No jo, já jsem si také s foliážemi od Poláka a MSC užil. Některé od Poláka s tvrdým podkladem jsem musel dočasně přišroubovat, než zaschlo lepidlo. Máš to pěkné a zajímavé. Možná bych povyměňoval některé stromy. Třeba je to foťákem, ale na některých fotkách mi to přijde takové mnohobarevné. Za mně jinak palec nahoru.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » ned 17 črc, 2016 4:02 pm

Vesele barevné stromy jsou od Jordana. Až budou peníze na lepší (jak jehličnany, tak listnáče - patrně od Bezuchy), tak je vyměním. Možná vyhandluju i ''plyšáky' od BTTB (prodávalo se to jako ''jedle''), ale ty mi nepřipadají tak hrozné. Dlouhé pseudomodříny od Jordana ale tvoří protinárazovou ochranu v případě, že se odstavený segment při přemisťování skácí. Už povrch krajiny zachránily dvakrát. Na dvou segmentech jsou rozmístěné i tři řopíky, výrazně patrný je ale jen jeden.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod SettO » úte 19 črc, 2016 4:49 pm

Pěkné, hezky jedeš, a koukám, že publikuješ i u Carla, OK...Ať se daří..
SettO
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků