Ferdiánovská variace - Líny

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » čtv 30 pro, 2021 8:08 pm

Automatika turistického vodotěsného kompaktu je poněkud nevyzpytatelná a světlo v bytě mizerné. Na vrchním snímku téhle série je záběr na stolní nástavec, který jsem si sestrojil pro použití mých "nudlodrah". Je to sklopné na polovinu a má to pod sebou dost prostoru na trafo a případný původní obsah stolu. je to z prken regálové konstrukce, jejíž stojiny měly 250 cm zatímco stropy v tomhle baráku jsou ve výšce cca 240-245 cm. Někdo mi to kdysi dal.pak to cca 20 let leželo ve sklepě, takže jsem to naporcoval pilkou na švejcaráku, navrtal a sešrouboval podle potřeby. Dílce dráhy sice mají přesah, ale ne dost velký, aby byl problém. Líny jsou třímetrovka, ale delší trať než 3,20 se mi do cimry na šířku nevejde, takže případné přesahy přes stolní nástavec 2,50) nemohou být víc jak 35 cm na každou stranu.
Přílohy
DSCN7617.JPG
DSCN7611.JPG
DSCN7618.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » čtv 30 pro, 2021 8:10 pm

A pár snímků s automatickým bleskem.
Přílohy
DSCN7613.JPG
DSCN7610.JPG
DSCN7608.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » čtv 30 pro, 2021 8:20 pm

Jeden záběr po dýlce. Neni to ideální, ještě musím spoustu věcí vychytat. A budu muset udělat alternativní střední díl (širší) s odbočkou/vlečkou do odlehlého nákladiště. Budu muset přikoupit jednu výhybku a nějaké flexi koleje, protože ze stavby mi zbyly dvě rovné, dva krátké oblouky, víc jak celý kruh dlouhých oblouků a jedna výhybka (pravá), což je pro plánovaný účel jen minimálně využitelné. A X-ko z toho nenadělám, protože Kuehn zatím nenabízí křižovatku a kvalita jeho výhybek šla dolů.
Přílohy
DSCN7616.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Ferdiánovská variace - Líny

Příspěvekod Střelec » pát 31 pro, 2021 6:37 pm

Tak hranice možností je pro stávající konfiguraci těch 13-14 vozů do dýlky standardní zetky, ideál 10. Provozně asi nejlíp vychází dva smíšené vlaky - je to dáno malou kapacitou koleje u skladiště (2 vozy, možná tři miniuhláky), jinak střídat osobák s manipulákem (pokud by se vezlo uhlí do výtopny).
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků