Kolejiště TT - 245x90 cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod KolejarCZ » stř 06 črc, 2016 12:54 pm

A je rozhodnuto! V rámci svých možností a zkušeností (žádných) jsem vytvořil tento plánek: http://imgup.cz/image/bwB, který se pokusím realizovat. Jedná se o jedno tříkolejné nádražíčko s remízou a vlečkou, skryté nádraží, vlečkový areál a úrovňové křížení. Všechno v jednom velkém ovále. Vše bude v rovině a je co nejvíce zjednodušeno. Plánuji zavést v kolejišti digitální provoz. Jestli bude, či nebude v tunelu druhá kolej, se rozhodne během stavby.

Začal jsem koupí 2mm silného korku pro vytvoření podloží pod koleje, nějakého lepidla (herkules + nějaké Polákovské lepidlo - odzkoušíme), flexi kolejí, dvou výhybek a nějakého štěrku od Poláka. K tomu jsem si vytiskl svůj plánek v měřítku 1:1. Tak uvidím, co s tím vším nadělám...
KolejarCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 27 čer, 2016 9:54 am

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 črc, 2016 4:25 pm

Ahoj,
s tím rozhodováním bych tak nespěchal.Jaký bude na vlečkách zastoupen průmysl?Jaká bude krajina?Co tak vměstnat do skryťáku ještě dvě kusé koleje pro dva sólo motoráky?
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod hopeter » stř 06 črc, 2016 5:26 pm

Milane je to marný , má svou hlavu ... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 črc, 2016 5:53 pm

hopeter píše:Milane je to marný , má svou hlavu ... :wink:

Ahoj Petře,
no koukám,koukám.Zkusím se zasnit.
Dobře tedy ovál,vše v jedné rovině.Začínám skryťákem,klidně od dvou průběžných kolejí a jen pro manipulační vlaky.Ještě vložím ke krajním výhybkám další výhybky pro kusou kolej=sólo motoráky.
Viditelná stanice,proč né,klidně o třech staničních kolejí,z toho dvě dopravní,třetí manipulační na kterou napojíme kusou strojovou kolej,kde nám bude remízovat třetí stroj sólo motor jiné řady.Anglickou výhybku zrušit a do manipulační vložit další výhybku pro vlečku.
Sled budov:
---remíza/naftové hospodářství-----staniční budova----skladiště---volná skládka-----vlečka ZZN----
Celou stanici bych zkrátil na nejdelší nákladní vlak,ať máme i na pravé straně kus širé trati.Vyjedeme ze stanice a míříme do vlečkového areálu.Chybí odvratná kolej,která kryje širou trať proti vjezdu ujetých vozů z vlečky při posunu.Čím zastoupíme průmysl na vlečce?Stavebniny?Velkoobchod?Menší strojírenský závod (ale ten by potřeboval už dvě kusé koleje)?Malá tepelná elektrárna?Kapesní hlubinný důl?Jatka?Pila?Atd............... :mrgreen: Klidně zde remízovat vlečková lokomotiva ve formě "Prasátka".
Sume sumarum,nákladní doprava potřeba,dvě motorové (parní) lokomotivy,né typu Sergej nebo ragulin.
Osobní doprava,dva osobní motoráky,třetí remízující osobní motor ve stanici jako posilovýúpendl.
Vlečka,prasátko.

Krajina
Mezi vlečkovým areálem a stanicí,když tam musí být přístupová cesta,nechat pořádně zarůst alejí.Soustředit přístupovou cestu jen na krátkém úseku kolejiště na levé straně.Netvořit ji průjezdnou celým kolejištěm.Nad tunelem dostatečné nadloží,v pozadí lesy,před nimi louky,pole atd.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod KolejarCZ » stř 06 črc, 2016 6:08 pm

Vzhledem k použití flexi kolejí je otázka skrytého nádraží vyřešena, místo by bylo, takže se rozhodne až při samotné stavbě. Vzhledem k tomu, že jsem nakonec musel skryté nádraží posunout napravo, nemám možnost pohledu dovnitř, a tak jsem se zatím nad ničím podobným nezamýšlel. Původně jsem jednu takovou odstavku plánoval, ale díky posunu tunelu jsem od této možnosti upustil. Vynořila se ale možnost s dvěma odst. kolejema, kterou jsem ale do plánku nezakreslil. Možnost je zakreslena zde: http://imgup.cz/image/bwq Zde by byla možnost i vyříznout malé okénko ke dvěma odstavkám, a využít jednu z nich jako např. programovací kolej. Zda tuto variantu však použiji, to ještě nevím...
KolejarCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 27 čer, 2016 9:54 am

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 črc, 2016 7:01 pm

...........................
Přílohy
Žlutice.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod Radek Strnad » stř 06 črc, 2016 7:55 pm

MF má to SN dobře. Tak, jak si to nakreslil do plánu ty, je to špatně, protože z kusých kolejí jedeš přes jednu ze dvou průběžných, tedy ji nemůžeš plně využít. U vlečkového areálu bych udělal zastávku, pro zpestření provozu. Taky bych možná pouvažoval o tom, zda nenechat pro vlečkový areál samostatnou kolej ze stanice. Mohl bys jezdit po okruhu a zároveň by mohl probíhat posun na vlečkách.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Kolejiště TT - 245x90 cm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 črc, 2016 7:51 am

Ahoj snad provoz na náčrtu je pochopitelný.Nevýhodou je jen kroužení manipulačních vlaků.
Milan
Přílohy
Žlutice vlaky I.jpg
Žlutice náklad.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků