Kolejiště TT 200x90

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod Knapis » sob 14 kvě, 2016 9:18 am

HonzaM to přesně vystihl, koleje jsou v jedné rovině a ta dvoukolejka v tunelu měla být jen na střídání souprav, aby to bylo trošku zajímavější. Přístup do tunelu bude z levé strany, zadní a pravá strana je plánovaná ke zdi do rohu.
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod wendycrx » sob 14 kvě, 2016 8:49 pm

Návrh kolejiště je dobrý, nechal bych to tak. Objíždění souprav v tunelu je pěkná věc,ale nelze to pořádně dělat když na to člověk nevidí a za další,a to je mnohem horší, nikdy nespojíš vozy s lokomotivou v oblouku,tak že vyhybku nech klidně hned za portálem - jen jak správně poznamenal kolega hopeter - udělej tubus aby to vypadalo jako tunel.
Na vyřádění to bude dobré,ale já bych volil místo areálu s vlečkou (nebo co to bude ) spíše kratší odbočnou trať do koncové staničky. Dá se tak jezdit ve dvou lidech a zažít spoustu srandy a i trochu toho opravdového ježdění.

Tak pane kolego, směle do projektu a víte jak to je..dvakrát měř a jednou řež :D
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod hopeter » ned 15 kvě, 2016 7:30 am

Moje rady vycházely z předpokladu, že je přístup do tunelu i ze zadní strany , což jsem usoudil z prvního návrhu. V oblouku jsem uvažoval jen zhlaví a koleje by pro rozpojování a spojování zůstaly v rovině podél zadní strany. Pokud je přístup jen z levého boku tak jsem radil blbě a souhlasím s návrhem kolegů nechat jen dvoukolejku pro střídání souprav bez manipulace.
Co se týká průmyslového aerálu vleček tak předpokládám, že je to záměrem námětu kolejiště. Nacpat tam místo něho koncovou stanici z odbočky by se asi dalo ale v podstatě by splynula se stávajícím nádražím... Dvojí obsluha je takto taky možná. Jeden si vezme nádraží a trať a druhý může posunovat v aerálu.
No přeji štastnou ruku k doladění , třeba se ještě někdo přidá s nějakým nápadem. Za mě není v podstatě co upravovat kromě těch výhybek v portálech tunelu a bude to hezké kolejiště pro tatínka a třeba k němu pustí i děti... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod Knapis » ned 15 kvě, 2016 1:55 pm

Ještě jsem přemýšlel, že pro zpevnění kolejiště bych přidal pod styrodur ještě dřevoštěpkovou OSB desku tl. 15 mm. Takže by byl dřevěný rám na tom OSB deska a nakonec 40mm styroduru. Četl jsem zde na fóru, že samotný styrodur dost rezonuje, tak by tomu ta OSB deska mohla pomoct. Co vy na to?
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod wendycrx » ned 15 kvě, 2016 2:15 pm

hopeter: Samozřejmě to není myšleno tak,aby koncová stanička byla tam,kde je areál,ale z nádraží udělat klasickou odbočnou trať, s rozumným stoupáním do oné koncové.

Ostatně pokud je kolejiště bráno i jako testovnací, tak dělat stoupání by bylo také dobré si zkusit udělat.
Ale jak jsem psal, i tak je kolejiště myšleno dobře a na osvojení technik je to dobré.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod hopeter » ned 15 kvě, 2016 2:22 pm

Kostrukcí rámů je habaděj... Já osobně používám překližku tl.8 a "příhradovou" konstrukci ( najdeš na mých vláknech). Je to dostatečně pevné a lehké i na přenášení. Tloušťka 8 mm mě umožnuje bezproblémovou montáž přestavníků a elektriky zespodu.Z této překližky dělám i kolejové cesty pro stoupající/klesající tratě.
Pokud použiješ něco silnějšího musíš počítat jak dáš přestavníky a elektriku. Hezky to vyřešil kolega ttmirek tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=9312
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod Knapis » pon 16 kvě, 2016 4:00 pm

Uživatel vmucha byl tak hodný že mi pomohl upravit tu výhybnu, za to mu děkuji. Tady je jeho návrh.

Knapis vmucha.jpg


Stále nad tím přemýšlím, jak to bude nejlepší.
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod Knapis » pon 16 kvě, 2016 4:13 pm

Ještě přemýšlím nad tím DCC jestli bude lepší Roco Multimaus, Daisy II, nebo systém od DIGI-CZ. Co by jste doporučili pro domácí kolejiště? Docela se mi líbí přestavování výhybek pomocí serva, dá se to realizovat na všech systémech?
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kolejiště TT 200x90

Příspěvekod hopeter » pon 16 kvě, 2016 6:00 pm

Ta výhybna je O.K. Víc asi není co vymýšlet...
Co s DCC ti moc neporadím. Sám jsem začátečník. Podařilo se mě stvořit toto http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=9673. S multimausem jsem to zvládnul sám se samostudiem tohoto DF a několika dalších stránek ( třeba lokopin , ste elektronic , fuldovi stránky ).
Serva fungují na všechny systémy , je to otázka dekodéru. Serva můžeš použít i v analogu s modulem od p.Zajíce - projdi si vlákno kolejiště Hank61.
O DCC je tady na DF toho napsáno celkem dost jen dá práci odfiltrovat hádanice mezi analogem a DCC... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků