Domací kolejiště Zlomená kolej - Houbovičky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Domací kolejiště Zlomená kolej - Houbovičky

Příspěvekod petr2012 » ned 22 led, 2012 5:15 pm

Již od dětství jsem byl tátou zasvěcován do tajů modelové železnice. Otec byl opravdu zapáleným modelářem a jeho velkým snem bylo velké domácí kolejiště. Postupem času se seznámil i s mojí mamkou, která byla prodavačkou a později i vedoucí v tehdy asi nejznámější prodejně modelové železnice, která kdysi bývala v Praze Na příkopech. Když už jsem byl větší začal do svých plánů zapojovat i mne a tak se pomalu rodilo naše velké domácí kolejiště. Já měl mít menší kolejiště, které bych byl schopen i v dětském věku ovládat. Tehdá jsem si svoje nádražíčko pojmenoval tak trochu hezky dětsky - Houbovičky, nejspíše proto, že jsem měl na panulu mít hodně lesů, kde by asi bylo i hodně hub :-)

Otec měl oproti mému venkovskému kolejišti symbolizovat velké nádraží zasazené do rušného života staršího města. Otec měl rád různá zvláštní slova a tak své velké nádraží pojmenoval hned několika názvy Lísek, Zlomená osm, Šturcov či Nárazníkov, už teď ani nevím, které pojmenování nakonec vyhrálo.

Bohužel já pomalu rostl do dospělosti a velkolepé plány postupně mizeli. Zlomem se však stalo nové tisíciletí, kdy jsme se k myšlence vybudování společného velkého kolejiště opět vrátili. Jelikož však za tu dobu pokoj, kde mělo stát původní kolejiště tak trochu změnil podobu, bylo nutné vymyslet nové řešení. Řešení bylo jednoduché, avšak hlavní překážkou byla mamka, kterou jsme museli nejdříve zpracovat. Plánem bylo umístit tátovo velké kolejiště do vedlejší místnosti a nás propojit skutečnámi tunely probouranými ve zdi mezi pokoji. Otec opět zasedl k rýsovacímu prknu, tedy tentokráte k PC a začal znovu vymýšlet novou variantu jeho kolejiště. Postupem vznikli dvě varianty, ale rána osudu vše změnila. Bohužel už jsme to nestihli a tak poslední vzpomínkou jsou ony dvě varianty.

Nyní, když už ke stavbě nedojde, sem alespoň dávám ony tři nejhlavnější nákresy, které třeba někomu pomohou ke stavbě toho svého velkého klukovského snu.
Přílohy
Kolejiště TT - ver3.png
Kolejiště TT - ver2.png
Kolejiště TT - ver1.png
petr2012
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22 led, 2012 2:30 pm

Re: Domací kolejiště Zlomená kolej - Houbovičky

Příspěvekod pantany » ned 22 led, 2012 6:50 pm

tak toto bol inak brutalny projekt, stalo by to majland prachov.
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: Domací kolejiště Zlomená kolej - Houbovičky

Příspěvekod petr47 » ned 22 led, 2012 9:58 pm

petr2012:
Je mi líto,že zůstalo jen u snu,vypadá to dobře.Jen život si s námi občas nepěkně zahraje a nedovolí nám své sny zrealizovat.Je to smutné...cítím s Vámi...
Začínám znova po 30 letech...
Epocha III-IV_digitál, Roco Multimaus + Z21+ TC 8.0 Silver
petr47
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 12 pro, 2010 10:00 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Domací kolejiště Zlomená kolej - Houbovičky

Příspěvekod petr2012 » sob 04 úno, 2012 8:51 pm

pantany píše:tak toto bol inak brutalny projekt, stalo by to majland prachov.


Pokud by se to stavělo dnes v době plné digitalizace, tak asi ano. Každopádně pro příznivce klasiky a nebo pro začínající modeláře je možnost koupení skoro kompletní sbírky, která byla pro tento rodinný projekt nashromážděna. Více viz inzerce.
petr2012
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22 led, 2012 2:30 pm

Re: Domací kolejiště Zlomená kolej - Houbovičky

Příspěvekod petr2023 » pát 02 čer, 2023 8:19 pm

Bohužel se mi již nepodařilo rozchodit můj původní účet "petr2012" a tak bylo toto téma nadobro poslední, které jsem s tímto účtem založil. Ono je to vlastně asi i dobře, protože se stejně za tu dobu otočilo mnoho stránek knihy života a v letošním roce začínám psát novou kapitolu i s novým jménem.

Ač jsem si tehdy, tj. v roce 2012 myslel, že je s tímto koníčkem definitivní konec, čas a asi i srdce na konec věděli, že tomu jednou bude naopak. Výše uvedená sbírka se tehdy úspěšně rozpustila do světa krom dvou relikvií, které jsem si chtěl nechat na památku a sice Silverline soupravu a pak Úzkorozchodný HO set pro TT kolejivo vč. krabičky. Letos v únoru se však stala velká změna a já do světa modelové železnice znovu spadl. Začínám tedy v podstatě úplně od 0 a tak je proto asi i dobře, že zde mám také úplně nový profil. Sám jsem zvědav kam to nyní dotáhnu.

To na čem jsem začal pracovat však budu rozebírat v samostatném vláknu, protože to už je úplně jiná kapitola ...
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků