Kolejiště Schwarzbach (TT)

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » úte 11 říj, 2022 5:34 pm

No však tak jsem to myslel. Zrcadlovku nemám, tak není moc často nutno spojovat fotky kvůli větší HO. :) Kompakt ji má větší a u těchto scén dostatečnou.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Ivan » ned 27 lis, 2022 2:51 pm

Chtěl bych zde moc poděkovat Michalovi za skvělý kalendář na rok 2023. Bude zdobit stěnu v ložnici :wink: (k radosti manželky :D).
Jelikož obsahuje fotky z kolejiště Schwarzbach, proto vkládám sem.

Zeptám se naokraj, kolik kalendářů vlastně už vzniklo? Já mám 3 a vím, že určitě nejsou všechny. Díky.

Ivan
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » pon 28 lis, 2022 8:13 am

Ivane, je to k radosti manželky, nebo k "radosti" manželky? :D Jinak samozřejmě já děkuji za slova chvály.

První kalendář vznikl pro rok 2015, pak byl každý rok až do 2020. Covidová léta 2021 a 2022 byla bez kalendáře, neb byla finančně hubená, nebyla práce, byli jsme za 60 % doma a každou korunu člověk několikrát otočil, než ji vydal. No a na rok 2023 jsem jich zase pár udělal. Nikdy jich nedělám moc, on to zas tak dobře prodejní artikl není, jak ukázala předchozí léta, nehledě na to, že i když jsem našel asi jednoho z nejlevnějších výrobců, pořád je to v současnosti bez dopravy ke dvěma stovkám za A4.

Aktuálně je posledních 5 kusů u TT modeláře – https://ttmodelar.eu/index.php?route=pr ... t_id=26495 a tři kousky snad jen pro sběratele na rok 2017, těch se tenkrát udělalo o něco víc: https://ttmodelar.eu/index.php?route=pr ... t_id=12593.

kalendare-trainmania.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod TomHrom » stř 30 lis, 2022 7:55 pm

Trainmaniak píše:První kalendář vznikl pro rok 2015, pak byl každý rok až do 2020..



Kdyby byl za rok zájem, tisk je moje hlavní práce... Kalendáře A3 při cca 20-40ks tiskneme po cca 190Kč/ks, A4 zhruba za 130Kč/ks. Tomáš
Stavím TT kolejiště pro svoje syny a stavebnice budov pro ostatní modeláře... // www.delta-model.cz
TomHrom
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 23 čer, 2019 11:11 pm

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » stř 30 lis, 2022 8:08 pm

TomHrom píše:
Trainmaniak píše:První kalendář vznikl pro rok 2015, pak byl každý rok až do 2020..



Kdyby byl za rok zájem, tisk je moje hlavní práce... Kalendáře A3 při cca 20-40ks tiskneme po cca 190Kč/ks, A4 zhruba za 130Kč/ks. Tomáš

Díky, to je dobré vědět. Budou-li finanční podmínky příznivé, ozval bych se přes SZ. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » pát 02 pro, 2022 8:45 am

Přidal jsem zase pár nových fotek. Občas se na nich vyskytne stejná lokalita jako dříve, jen trochu pozměněná, resp. doplněná. Týká se i fotek budoucích. :)
http://www.trainmania.info/kolejiste_nove.html#galerie4

kolejiste_schwarzbach-064.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Zlámalík » pát 02 pro, 2022 9:17 am

Díky za fotky, to kolejiště má tak úžasnou hloubku a dovoluje tolik různých pohledů. Se Ti povedlo.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1812
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod vojtas » pát 02 pro, 2022 2:00 pm

Tohle kolejiště je hrozně zvláštní tím, jak ta "hračkovost" v německém prostředí vůbec nevypadá blbě a jak se dá zakrýt dobrým výběrem pohledů. Kdyby tam zrovna projížděl Stadler Citylink z Chemnitz do Aue, tak by mi vůbec nepřišlo, že to nejsou fotky z reality.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Sandy » sob 03 pro, 2022 8:53 am

vojtas píše:Tohle kolejiště je hrozně zvláštní tím, jak ta "hračkovost" v německém prostředí vůbec nevypadá blbě a jak se dá zakrýt dobrým výběrem pohledů. Kdyby tam zrovna projížděl Stadler Citylink z Chemnitz do Aue, tak by mi vůbec nepřišlo, že to nejsou fotky z reality.

Tohle kolejiště je typickou ukázkou našeho pokrytectví. Kdyby tady Trainmaniak prezentoval stavbu bez té omáčky na začátku (co, jak a proč), tak by tu bylo nejméně pět stran o "dederonství", návratu o padesát let zpátky apod. A ono se tu vylouplo kelejiště, na kterém si všichni "pošmákneme".... :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod hank » sob 03 pro, 2022 9:13 am

Sandy píše:Tohle kolejiště je typickou ukázkou našeho pokrytectví.


Proč pokrytectví? Prezentuje tady tématicky a řemeslně dobře zvládnuté kolejiště i s naznačenými příběhy a to, čemu říkám "umělecký dojem" - takový ten pocit "není to sice přesný obrázek skutečnosti, ale mohl by být". Trainmaniak je dobrý v obojím a taky umí fotit. Nemodeluje skutečné objekty ani situace a ani k tomu nepřistupuje s tím druhem nostalgie, kterému se v naší generaci říká DBL - dřív bylo líp. Jestli mu to chválíme, tak je to proto, že s tím vším umí zacházet.

Stačí nahlédnout do některého německého časopisu, abys zjistil, že němečtí modeláři se dobám DDR vůbec nevyhýbají; odhadem snad půlka kolejišť prezentovaných v posledních ročnících MIBA nebo Eisenbahn Modelleru je na toto téma.

Pro mě to není nic proti ničemu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Sandy » sob 03 pro, 2022 9:38 am

To hank.
Hanku, promiň, zase vedle...
Tím "dederonstvím" jsem myslel to, že bychom (alespoň někteří) "vofrňovali" nos nad tím, že to jezdí jen dokola, cpali bychom tam nejmíň jednu, ale raději dvě smyčky, káceli bychom se na záda nad "obloukovým mostem" v oblouku apod.

O řemeslném zpracování je zbytečné mluvit. Dobré zboží se chválí samo. I když v tomto případě "řemeslné" je asi sprosté slovo. Vhodnější by bylo asi "umělecké"....

Fotografická prezentace je v případě Trainmaniaka kapitolou sama pro sebe
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Dovi » sob 03 pro, 2022 9:49 am

hank píše:Pro mě to není nic proti ničemu.

Pro mne taky ne (velmi se mi výsledek líbí), a jsem přesvědčen, že ani pro Sandyho ne.

Myslím si totiž, že jsi Sandymu ne zcela přesně či správně porozuměl...
Sandy jenom (nebo hlavně) poukazoval na to, že nebýt jistých okolností (např. osobnosti autorovy, souhrnného úvodu k projektu a jeho zdůvodnění atd.), že by bohužel dost kolegů na tento "DDR motiv" a na kolejový plánek apriori pohlíželo s jakousi nadřazeností, a někteří možnà až s despektem.

EDIT:
Tak Sandy byl rychlejší :--)
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 540
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod hank » sob 03 pro, 2022 10:20 am

Kdyby, kdyby...

Nějak si nevzpomínám, že bych tady nějaké reakce tohoto druhu - nadřazenost, despekt - někdy četl. A v německém prostředí už vůbec. (Ale samozřejmě mi něco mohlo utéct. Německých internetových blogů a diskusí je tolik, že se soustavně nedají sledovat. A tištěná média mají naštěstí rozumné redakce, které hejty na téma DDR nepřipouštějí.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Ivan » sob 03 pro, 2022 10:36 am

Přiznám se, že jsem taky asi po prvním přečtení Sandyho příspěvek zřejmě špatně pochopil. Ale to je už jedno.

Chci spíš napsat k té omáčce. Podle mne ke kolejišti patří příběh, motivace autora či jeho záměr. Každý to máme jinak. Navíc Trainmaniak má doma krásné liniove kolejiště, které se mimochodem silně přispělo k mému návratu k vláčkům. U tohoto jasně napsal, že jeho úkolem bude prezentace, no a širší veřejnost ocení spíše více kolejí na panelu, než realitu.

Každopádně tohle kolejiště je parádní u udělá spoustu radosti nejen autorovi :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » sob 03 pro, 2022 1:20 pm

Člověk se jeden den věnuje cukroví a tady se to rozkecalo. :D Já Sandymu naprosto rozumím. On tím chtěl říct, že je mezi námi dost modelářů, kteří moc neinklinují k těmto betlémům, vlakodromům apod. po vzoru někdejších kolejišť z NDR. A že by třeba někteří z nich mohli vyjádřit svůj negativní názor na Schwarzbach. S tím jsem počítal, proto jsem hned v úvodu tu omáčku napsal, aby byly mé pohnutky ke stavbě jednoznačně vysvětleny. A zřejmě to bylo přijato s pochopením mých důvodů a komentáře, kterým jsem chtěl předejít, tu opravdu nezaznívají. Každý má samozřejmě na svůj názor právo, ale jsem rád, že se tu nic takového neřeší a nekazí to druhým ani mně radost. Hezkou sobotu přeji. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků