Kolejiště 4900x3900 H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště 4900x3900 H0

Příspěvekod MiG » stř 16 kvě, 2018 9:15 am

Ač nejsem Honzův mluvčí, myslím, že měl na mysli soupravy, které sbírají všemi nápravami a buď jsou v provedení, že všechny nápravy jsou paralelně, a nebo část náprav (jedno čelo až k určitému bodu) sbírá levou kolejnici a část (od daného bodu až k druhému čelu) pravou.

Jednotlivá kovová dvojkolí budou dělat mikrozkraty, ale pokud pojede vlak dostatečně rychle, tak se asi z daného úseku dostane. Vím, je to prasárna.
Propojená dvojkolí - skupiny (byť jednopólově) soupravu dál "nepustí". A ani další vlaky na stejném napaječi.
MiG

Příspěvekod elvis.jarous » stř 16 kvě, 2018 10:54 am

místa by tam mělo bejt na polární expres.....
Jestli jsem se dobře zorientoval v plánu a to co mi Lablt vyrobil tak by isolovaný úseky měly bejt .... a teď poozor:
jeden nad pravým zhlaví pravého skryťáku a tam je místa na 20 vozovou soupravu regiojet
a druhej hned vedle, čili v pravo u zdi vedle pravýho skryťáku ,když přejede lokálka v tunelu přes jednu levou kolej dvoukolejky na pravou skrytou kolej dvoukolejky za tu poslední pravou výhybku
a teď jsem zvědav jestli jsem se k tomu dobral správně :roll:
kolejiště bude ve staré ložnici 5x4m
http://elvisjarous.rajce.idnes.cz/Moje_depo
elvis.jarous

Příspěvekod fulda » stř 16 kvě, 2018 11:43 am

Ahoj,

kdy to budeš realizovat? Mám v rámci DIGI-CZ rozděláno několik úprav vratných smyček. Jsou to takové zákulisní a předprodukční informace, ale asi mohu říci, že jsem mírně modifikoval ten modul založený na detekci zkratu (to je ten nejběžnější modul). Tam jsem se pokusil o další drobné zvětšení jeho spolehlivosti. A pak mám na stole ještě "bezzkratovou" variantu, založenou na detekci obsazení.
Ta druhá varianta by mohla být podle mého názoru mnohem vhodnější, ale vyžaduje specifické řezání kolejí.

Bohužel nevím, kdy budou dostatečně otestované, aby bylo možné je pustit do produkce.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
fulda

Příspěvekod MiG » stř 16 kvě, 2018 11:43 am

Jo.
A kolik budete chtít mít na kolejišti lokomotiv?
1. "odložených" na kolejích jednotlivých nádraží (i SN) a depa
2. současně jezdících (v kterých oblastech)
V podstatě otázka na počet zesilovačů, případně místa dělení mezi zesilovači.
MiG

Příspěvekod elvis.jarous » stř 16 kvě, 2018 2:21 pm

Fuldo ahoj,
vidim to tak za rok....teď mám zlámaný žebra a nesmim dělat.a mám dodělávat břízák na fasádě a předělávat střechy na garážích.... Už bych bejval maloval a věšel pod okno radiátor v tý cimře, v sousední cimře bych dodělal tmelení a broušení sádroše,ostění u novýho okna a balkónovek, v mašinkárně je radiátor v plánku vidět tam nahoře ten výkroj 15cm tlustej...prostě aby tam bylo čisto a dalo se pomalu budovat rám...
→ chci mít hotový plán abych pak mohl a věděl přesně - když mě to popadne- abych věděl kde a co a kolik....a z čeho. Určitě to teda bude v zimě a určitě tam musím mít topení. Což teď nehrozí :mrgreen:

Migu: kolik lokomotiv bude na kolejišti odložených tak to fakt teď netuším....dejme tomu že když se rozhodneme jezdit tak to samozřejmě vyndáme ze skříněk a krabic . ale pokud tam nebudeme jezdit tak to tam asi nechávat stát nebudu. Prášit se bude všude i do skrytých nádraží, to si teda píšu.Leda že bych tam měl čističku vzduchu a nevětral.....nevím, nechám se inspirovat... ale počítám že když bych dělal přehlídku nebo nějaký den železnice tak nejzatíženější asi bude depo.Nechám si poradit. Vlastně ani teď neřeknu, kolik utáhne například centrála dr5000 třeba zvukovývh strojů... Nevim kolik má odběr stroj se zvukem a kolik vydrží centrála než spadne do zkratu nebo přetížení, zdroj, booster......tak počital jsem že se asi budou používat 3-4 bústry?
nevim. Fakt nevim.A zas odložená lokomotiva nic nežere, teda skoro, ne?Maximálně svítí......když zapomenu vypnout světla...a to je nula nula nic.
Nad některýma věcma člověk ještě nepřemýšlí. V současný době jsem vyvalenej z toho plánku :mrgreen: jak je pěknej a nad drátama se začne uvažovat asi následovně. Při stavbě už musím vědět co a jak bude.
A s těma úsekama na modul vratný smice jsem se trefil?
elvis.jarous

Příspěvekod MiG » stř 16 kvě, 2018 2:54 pm

elvis.jarous píše:A zas odložená lokomotiva nic nežere, teda skoro, ne? Maximálně svítí......když zapomenu vypnout světla...a to je nula nula nic.

A syčí nebo vrčí a to už nulanula nic není...
A nezapomínat, že stokrát nic umořilo vola/osla.
elvis.jarous píše:A s těma úsekama na modul vratný smyčce jsem se trefil?

Však jsem odpověděl v minulém příspěvku, hned první věta. :-)
MiG

Příspěvekod elvis.jarous » sob 19 kvě, 2018 4:48 am

takže po převodu z verze 10 do 8 tofunguje, jen jsem musel osdtranit čáry od ruky na stanici co dělaly tu šedou plochu do eLka. Protože to dělalo plochu i uvnitř tam kde je volný prostot mezi tím U. Dělá mi to i když nakreslim čáru do L nebo U tak se všechno v dosahu sleje v jednu plochu. dále jsem upravil pár kolejí které utekly ze sklonu(najednou tam byl skok při vjezdu lokálky do tunelu před výhybkou) a druhý byl u horního zhlaví. Dělaly tam před jednou výhybkou 3 koleje kopec. Nic Brnkačka. :mrgreen:
elvis.jarous

Příspěvekod elvis.jarous » sob 22 zář, 2018 6:17 pm

Takže fasáda je hotová, zima na krku a protože v mrazech malba schne a větrá se blbě, začal jsem mašinkárnu malovat bílou malbou.Klukovi jsem tam zatim nastěhoval TTčka a učí se modelařit.Já jsem si v předchozích dnech v mašinkárně hrál s bertama MTB....pro nahlédnutí https://elvisjarous.rajce.idnes.cz/MTB_H0_upravy/
elvis.jarous

Příspěvekod elvis.jarous » ned 07 říj, 2018 7:03 am

Dotaz ohledně koncové stanice: co když by byla kdysi průjezdná a jen je koncová od nějaké doby, zrušená lokálka od výtopny přes most...zákazová cedule a zarostlý všechno od výtopny dozadu....nevešel by se tam motorák pro manipulaci, že....
Přílohy
lokálka.png
lokálka.png (188.31 KiB) Zobrazeno 631 krát
elvis.jarous

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 07 říj, 2018 10:25 am

Ahoj, proč ne. Co Ti bráni udělat nezarostlý kousek pro lokomotivou, motorák za vekslí a zbytek nech zarůst.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Michal Šuhajda

Příspěvekod Vojtěch Vorel » ned 07 říj, 2018 4:30 pm

Nějak takhle to je (minimálně bývalo) v Kamenickém Šenově. Za zhlavím terč a rezatý most...
Vojtěch Vorel

Příspěvekod elvis.jarous » pon 08 říj, 2018 5:55 pm

dobře, díky za názor :P
elvis.jarous

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště