H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod milan ferdián » sob 21 říj, 2017 10:03 am

Brejla píše:
milan ferdián píše:Jak sleduji dění,vidím,že otočný díl je spíše komplikaci než pozitivním řešením....

Každé netradiční řešení způsobuje komplikace, ale když se k němu přistupuje zodpovědně, tak se to většinou dá vyřešit.

To ano,ale nevím,jak cvrkot sleduji..... :?

Edysy,když už pracuješ ve wintracku,tak aspoň dodrž popisky použitého kolejiva.Vedlejší trať vychází z anglické výhybky a né z objízdné manipulační koleje.Milan
Přílohy
Slaný předměstí kolejivo.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 10:24 am

milan ferdián píše:Edysy,když už pracuješ ve wintracku,tak aspoň dodrž popisky použitého kolejiva.Vedlejší trať vychází z anglické výhybky a né z objízdné manipulační koleje.Milan


Promiň ale na mé verzi planu to není. Děkuji za upřesnění. Opravím
Slaný př.I..jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod HonzaM » sob 21 říj, 2017 11:45 am

milan ferdián píše:
Brejla píše:
milan ferdián píše:Jak sleduji dění,vidím,že otočný díl je spíše komplikaci než pozitivním řešením....

Každé netradiční řešení způsobuje komplikace, ale když se k němu přistupuje zodpovědně, tak se to většinou dá vyřešit.

To ano,ale nevím,jak cvrkot sleduji..... :?

Edysy,když už pracuješ ve wintracku,tak aspoň dodrž popisky použitého kolejiva.Vedlejší trať vychází z anglické výhybky a né z objízdné manipulační koleje.Milan

Ty červené kótované čáry jsou dělení segmentů? Pokud ano, jak předpokládáš dělit tu kolejovou spojku?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod HonzaM » sob 21 říj, 2017 5:42 pm

milan ferdián píše:Jak sleduji dění,vidím,že otočný díl je spíše komplikaci než pozitivním řešením.Zachoval jsem původní hlavní rám.Zrušil nalevo rám malý s otočným dílem a dle možnosti jsem pravý rám posunul tak,aby umožňoval v pohodě průchod okolo regálů a rámu.Červená čára je hrana původního rámu napravo.Na rámu vidíte jen hlavní trať,sem tam přerušenou nedokončenou vedlejší tratí.Milan
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Dusan » sob 21 říj, 2017 6:39 pm

Asi můj poslední příspěvek zde, protože zjišťuji, že u mne začíná převládat pesimismus a nechci nikomu brát elán :-)
Když se tak po těch 40ti stránkách dívám na tu poslední malůvku z WT, tak se mi chce říci, že to je tragedie. Místnost jako hrom a nějak se to nemůže narodit. Už se mi to nechce ani dohledávat, ale proč se lpí tady na tomto zvláštním tvaru pořád???
Máš prostor skoro 6x4m, tady je hafl hezkých projektů od MF či MŠ ve tvaru "L" nebo "U", namátkou Hranice město, Kamenice, Bačov apod. Stačí nějaký použít, upravit a nebo ho vzít jen jako koncepci a vršek si udělat dle svého gusta, místa a epochy.. Mě tohle připadá jako trápení s očekáváním, že se vymyslí něco závratného. Odprostil bych se i od hotové koncové st., pokud by někam nepasovala. Myslím, že to nebude větší ztráta než ten původní rám co jsi už jednou měl vyrobený někde na začátku ....
Jinak obdivuji nasazení, ale chybí mi u toho trochu selského rozumu. Pokud jsem někoho urazil, není to úmysl, jen můj názor. Tak ať se daří .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 8:24 pm

Dusan píše:Asi můj poslední příspěvek zde, protože zjišťuji, že u mne začíná převládat pesimismus a nechci nikomu brát elán :-)
Když se tak po těch 40ti stránkách dívám na tu poslední malůvku z WT, tak se mi chce říci, že to je tragedie. Místnost jako hrom a nějak se to nemůže narodit. Už se mi to nechce ani dohledávat, ale proč se lpí tady na tomto zvláštním tvaru pořád???
Máš prostor skoro 6x4m, tady je hafl hezkých projektů od MF či MŠ ve tvaru "L" nebo "U", namátkou Hranice město, Kamenice, Bačov apod. Stačí nějaký použít, upravit a nebo ho vzít jen jako koncepci a vršek si udělat dle svého gusta, místa a epochy.. Mě tohle připadá jako trápení s očekáváním, že se vymyslí něco závratného. Odprostil bych se i od hotové koncové st., pokud by někam nepasovala. Myslím, že to nebude větší ztráta než ten původní rám co jsi už jednou měl vyrobený někde na začátku ....
Jinak obdivuji nasazení, ale chybí mi u toho trochu selského rozumu. Pokud jsem někoho urazil, není to úmysl, jen můj názor. Tak ať se daří .....


Dušane na tvoje dotazy rád odpovím. Var L nebo U podlé stěn nadělám proto že, nemám rád "nudloidní" tvar v šířce 650 kde máš trať a pak kousíček krajiny.
Někde jsem to tu už psal že mým cílem není modelové kolejiště na kterém je dáván důraz na provoz železnice jako v reálu ale o kombinaci krajinného diorama s železnicí. Jistě se zde najde plno lidí kteří tento přístup odsoudí ale to je jejich věc. My tento, nazvěme to "směr", chceme. Koncová stanice již také byla probírána a netrvám na ní ale ona tam do toho výklenku tak nějak pasuje. Dále musí v místnosti zbýt místo na stul 1300x600 a regály 2x 750x350.
Ztráta původního rámu nebyla kromě práce žádná ale teď by to již tak bezbolestné nebylo, protože jsou spoje lepeny.

Jediné čemu z tvého postu nerozumím je že ti tu schází selský rozum. Jak konkrétně by jsi si ten selský rozum představoval.

Občas také ztrácím naději že se to podaří vymyslet. Ale mě se pořád líbí nejvíce studie 2 a možná by se dalo uvažovat o 7. Ale jak se říká věř a bude ti přáno.

Zde citace ze zadání pro Milana:
Co na kolejišti: Netrvám na předloze dle skutečnosti. Chtěl bych si vyhrát s modelací krajiny. Pila, Hrad/zřícenina, jedno větší nádraží v městečku, lokálka v podhůří se zářezy do lesnaté krajiny a menšími tunely můžou být na trati zastávky. „Viaduktový most“ https://goo.gl/maps/hqvBs6gSKKp mostů může být víc, křížení tratí v různých výškách , tekoucí voda a třeba menší rybník, depo s točnou. Točna a pila jsou nutné (již vlastním). Napsal jsem všechno co by jsme tam chtěli ale nemusí tam být všechno spíš abys měl možnosti volby.


Pokud má někdo pocit že jedeme celkově špatným směrem má naprosto volné pole působnosti přijít s vlastním návrhem dle zadání.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 9:25 pm

Milanova studie 7 převedena do 3D.

Studie 7.jpg

slaný studie 7.jpg



Ještě jedna úprava přidáním skály.
slaný studie 7_3.jpg
Naposledy upravil Edys dne sob 21 říj, 2017 11:00 pm, celkově upraveno 3
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod JanoH0e » sob 21 říj, 2017 10:02 pm

Len poznámka. Ten trojuholník označuje vrchol kopca. Máš tam namiesto kopca dolinu, čo degraduje úmysel majstra M. S tím kopcom to bude minimálne o 100% lepšie. :D
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Tomas Lebeda » sob 21 říj, 2017 10:19 pm

Myslím že pokud se nevytvoří věrohodně vypadající terén, tak to 3D strašně klame.
Ve 3D to takto vypadá jako hrozná nuda narozdíl od 2D studie.
Pokud chceš ve Wintraku modelovat 3D tak použij freehand line jako konturu, které zadáš výšku.
Minimálně je třeba výrazně zvýšit ten kopec jak píše JanoH0e
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 10:41 pm

Upraveno v původním postu. Díky za radu. Je to lepší?
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 10:54 pm

Ještě jsem si trochu pohrál s tím včerejším plánkem Studie 2. Až bude nějaká finální verze udělám jí pořádně. Tohle je jen nahrubo pro představu.

slaný studie 2_4.jpg

slaný studie 2_5.jpg
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » sob 21 říj, 2017 11:01 pm

Když na to tak koukám tak ta sedmička není vůbec marná. Zítra ještě udělám tu 5 co se všem tak moc líbila. Třeba mě ve 3d překvapí.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Brejla » ned 22 říj, 2017 6:34 am

Edys píše:
Dusan píše:Asi můj poslední příspěvek zde, protože zjišťuji, že u mne začíná převládat pesimismus a nechci nikomu brát elán :-)
Když se tak po těch 40ti stránkách dívám na tu poslední malůvku z WT, tak se mi chce říci, že to je tragedie. Místnost jako hrom a nějak se to nemůže narodit. Už se mi to nechce ani dohledávat, ale proč se lpí tady na tomto zvláštním tvaru pořád???
Máš prostor skoro 6x4m, tady je hafl hezkých projektů od MF či MŠ ve tvaru "L" nebo "U", namátkou Hranice město, Kamenice, Bačov apod. Stačí nějaký použít, upravit a nebo ho vzít jen jako koncepci a vršek si udělat dle svého gusta, místa a epochy.. Mě tohle připadá jako trápení s očekáváním, že se vymyslí něco závratného. Odprostil bych se i od hotové koncové st., pokud by někam nepasovala. Myslím, že to nebude větší ztráta než ten původní rám co jsi už jednou měl vyrobený někde na začátku ....
Jinak obdivuji nasazení, ale chybí mi u toho trochu selského rozumu. Pokud jsem někoho urazil, není to úmysl, jen můj názor. Tak ať se daří .....


Dušane na tvoje dotazy rád odpovím. Var L nebo U podlé stěn nadělám proto že, nemám rád "nudloidní" tvar v šířce 650 kde máš trať a pak kousíček krajiny.
Někde jsem to tu už psal že mým cílem není modelové kolejiště na kterém je dáván důraz na provoz železnice jako v reálu ale o kombinaci krajinného diorama s železnicí. Jistě se zde najde plno lidí kteří tento přístup odsoudí ale to je jejich věc. My tento, nazvěme to "směr", chceme. Koncová stanice již také byla probírána a netrvám na ní ale ona tam do toho výklenku tak nějak pasuje. Dále musí v místnosti zbýt místo na stul 1300x600 a regály 2x 750x350.
Ztráta původního rámu nebyla kromě práce žádná ale teď by to již tak bezbolestné nebylo, protože jsou spoje lepeny.

Jediné čemu z tvého postu nerozumím je že ti tu schází selský rozum. Jak konkrétně by jsi si ten selský rozum představoval.

Občas také ztrácím naději že se to podaří vymyslet. Ale mě se pořád líbí nejvíce studie 2 a možná by se dalo uvažovat o 7. Ale jak se říká věř a bude ti přáno.

Zde citace ze zadání pro Milana:
Co na kolejišti: Netrvám na předloze dle skutečnosti. Chtěl bych si vyhrát s modelací krajiny. Pila, Hrad/zřícenina, jedno větší nádraží v městečku, lokálka v podhůří se zářezy do lesnaté krajiny a menšími tunely můžou být na trati zastávky. „Viaduktový most“ https://goo.gl/maps/hqvBs6gSKKp mostů může být víc, křížení tratí v různých výškách , tekoucí voda a třeba menší rybník, depo s točnou. Točna a pila jsou nutné (již vlastním). Napsal jsem všechno co by jsme tam chtěli ale nemusí tam být všechno spíš abys měl možnosti volby.


Pokud má někdo pocit že jedeme celkově špatným směrem má naprosto volné pole působnosti přijít s vlastním návrhem dle zadání.


Nenech se odradit názory některých přispěvatelů. Nejdůležitější je funkčnost kolejiště, kterou výrazně ovlivňuje pečlivá práce a použití kvalitních materiálů. Doporučením na toto téma bych věnoval největší pozornost. Vše ostatní už je silně individuální a každému se prostě líbí něco jiného. Už v úvodu jsi naznačil, že ti nejde o přesné dodržení klasických železničních norem, ale chceš kolejiště, které se bude rodině líbit a rádi ho budete provozovat. V takovém případě samozřejmě nejde vše dodržet, ale pokud se vyhneš nějakým extrémním nesmyslům, tak nejdůležitější je dobrý pocit z dobře vykonané práce. A to by mělo být cílem každého projektu.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » ned 22 říj, 2017 7:18 am

Diky Brejlo. Naštěstí se pořád najde někdo kdo me nakopne pokračovat a vytrvat.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: H0 - Slaný předměstí 3950x5700

Příspěvekod Edys » ned 22 říj, 2017 7:20 am

V noci mě neco napadlo zkusím to hodit do wt a uvidím jestli to půjde.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků