Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 13 zář, 2017 7:21 am

Ta továrna je od Auhagenu. https://www.itvlaky.cz/TT-Tovarni-budova-s-branou-pro-vagony-a-kominem-Auhagen-13341-d15672.htm Vypadá docela česky a je perfekně zpracovaná , žádné deformace , přetoky , vše pasuje.
TT , epocha III / IV , jen si tak hraju ... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod Fox » stř 13 zář, 2017 7:30 am

OK, mají tam jeden kus skladem, tak už ho nemají. Radši jsem to hned objednal :D
Fox

Příspěvekod vobabaz » pát 15 zář, 2017 9:03 pm

hopeter píše:Ta továrna je od Auhagenu.

Ahoj Honzo (jestli teda můžu tykat),
továrna mě díky Tvým příspěvkům zaujala, v době uvedení na trh mi nějak unikla. Nejspíš proto, že všichni dávají jako první fotku z té méně zajímavé strany... teprve od komína to člověka osloví.
Měl bych prosbu. Potřeboval bych vědět, jestli by šlo bez větších problémů vynechat budovu mezi rampou a komínem, nebo jestli by tam bylo vidět, že něco chybí, a jak moc.
Obrázek.
Případně jestli by šlo vynechat i rampu. Měl bych na tu fabriku super místo na zrušené vlečce , ale malé. Takhle na fotomontáži se to vejde, ale když jsem to vyzkoušel se šablonou, tak mi ten přední roh už zasahuje do tratě. Obrázek.
Předem dík za odpověď a hodně elánu a sil do stavby.
Mirek
vobabaz

Příspěvekod hopeter » sob 16 zář, 2017 8:10 am

Zrušení rampy by asi šlo. Sice je na čelní stěně s vjezdem do haly ta snížená část bez imitace cihel ale šlo by to přelepit čelním dílem s dveřma od rampy. Nejlepší řešení by bylo asi rampu a budovu zkrátit na šířku jednoho okna od komínu. Bylo by to o 6 cm kratší a zůstala by asi cca 2 cm rampa. Bohužel už jsem přilepil střechu tak ti nenafotím tu stěnu. Snad ti pomůže alespoň tohle. Kdybys potřeboval něco dalšího nafotit nebo změřit tak se klidně ozvi.
_vyrp12_15672G_13341_V1.jpg
_vyrp12_15672G_13341_V1.jpg (26.29 KiB) Zobrazeno 380 krát

tov1.jpg
hopeter

Příspěvekod milan ferdián » sob 16 zář, 2017 10:18 am

hopeter píše:Trošku jsem pokročil s hlavní stanicí. Z každé budovy je alespoň část abych mohl upravovat terén. Sypaná nástupiště , prostory kolem skladiště a výpravní budovy už mají základní tvar. Zbývá dokončit plac v depu.
Jenom mě trošku vázne dokončení budov ale to se snad během delších večerů zlepší... :oops:

nádraží1.jpg

Ještě pořád nemám vymyšlený námět druhé vlečky. Na přístavku bude nákladiště dřeva tak tady by mohla být pila na jeho zpracování. Nebo taky něco úplně jiného ... :?

Pěkný,pěkný,kolejiště zraje.Bude to zajímavé potom s tím propojením tratě zleva :wink: .Milan
"Kunčická ouzká" H0e/N-scale
milan ferdián

Příspěvekod vobabaz » sob 16 zář, 2017 12:08 pm

hopeter píše:Nejlepší řešení by bylo asi rampu a budovu zkrátit

Dík za nápad se zkrácením a detailní fotku. To už by se mohlo nějak vejít:Obrázek
Auhagen by Ti měl vyplatit provizi :lol:
Mirek
vobabaz

Příspěvekod hopeter » sob 16 zář, 2017 5:51 pm

No jo to by měl , kromě několika vlastních budov mám na tomhle kolejišti všechno od něj... :D Když tak koukám na tu bližší fotku tak by mohla pomoci úprava vlečky. Udělat ji trochu do "S" aby továrna byla víc rovnoběžně s tou tratí kolem ní. Prostě továrnu o cca 20°otočit proti směru hodin a vlečku k tomu doladit. To by v tom byl čert abys to tam nesrovnal... :wink:

Milane díky za pochvalu , přístavek přijde na řadu asi kolem vánoc. Zatím zraje kostra a snažím se dát základní část do koukatelného i provozuschopného stavu.
hopeter

Příspěvekod vobabaz » sob 16 zář, 2017 6:51 pm

Přeložení vlečky je jedna z variant, nad kterou dumám. Je to zrušená vlečka bez napojení do zhlaví, tak si můžu celkem dost dovolit. Ale už se vkrádá myšlenka: když se s tím bude hýbat, tak přidat jednu výhybku a vlečku zprovoznit.
Stavebnice je objednaná, našel jsem ji dokonce skladem na malemodely.cz za krásných 961,- CZK. Jak dorazí, tak se uvidí.
Mirek
vobabaz

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště