Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » stř 26 říj, 2016 12:00 pm

belgarat píše:
U Odbocne (kterou se snazim take stavet ;)) jsem mel prave tuto obavu - presne do chvile nez jsem nasel fotky ze stavby Cernose ... navzdory nevelke vzdalenosti vzhledove vynikajici: http://cernos10.rajce.idnes.cz/Stavba_k ... 142019.jpg.
Pri upravach jsem si pak hlidal abych pod tuto vzdalenost 'neklesl' :) protoze treba to nedam napoprvni, ale je jiste, ze "to jde".

Odbočná byl můj první favorit, bohužel rozměrově je to v H0 mimo mé možnosti. Galerii "CERNOS" také sleduji. Je to parádní pro inspiraci hlavně pro začínající modeláře jako jsem já :-) . Škoda že nikdo nestaví CHRPOV :-(
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » stř 26 říj, 2016 3:05 pm

Psal jsi o výklenku. Ještě by bylo dobré dodat kolik ti zůstane místa na výšku. Jestli se jedná o šikmý strop , skříň apod... Pokud zadní část schováš do tunelu tak ti nabude výška vzadu o kopec odhaduji tak 15 až 20 cm.
Původní Chrpov ti dává maximální možnost viditelnosti jedoucího vlaku. Ta výhybna je vlastně takový napůl skryťák a původní koncová stanice je natočená do středu kolejiště abys dostal na manipulaci v ní. Alespoň jsem tak pochopil záměr autora plánu. U každé úpravy musíš přemýšlet abys tuto dostupnost zachoval bez nějaké větší manipulace s kolejištěm.
Nejlépe když zmákneš kreslení ve Wintracku a můžeš zkoušet , měřit , dát návrhy sem a ono se to doladí tak aby to bylo hezké a funkční. :wink:
Ještě taková drobnost , jelikož je řeč o konkrétním kolejišti tak by toto vlákno lépe pasovalo do modelových kolejišť...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » stř 26 říj, 2016 4:40 pm

Jěště k Piku kolejivu mkrni sem tady se staví a asi vše ok http://petrovokolejiste.webnode.cz/foto ... 03035-jpg1 zkus se tam poptat na zkušenosti..
Naposledy upravil workous dne stř 26 říj, 2016 7:43 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 říj, 2016 5:06 pm

hopeter píše:Ještě taková drobnost , jelikož je řeč o konkrétním kolejišti tak by toto vlákno lépe pasovalo do modelových kolejišť...

Přesunuto :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » stř 26 říj, 2016 5:58 pm

Děkuji.
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod halflife » stř 26 říj, 2016 6:04 pm

hopeter píše:Psal jsi o výklenku. Ještě by bylo dobré dodat kolik ti zůstane místa na výšku. Jestli se jedná o šikmý strop , skříň apod... Pokud zadní část schováš do tunelu tak ti nabude výška vzadu o kopec odhaduji tak 15 až 20 cm. .........

Výškou nejsem limitován. Otázkou je ale stoupání na tak krátkém úseku...
halflife
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 14 říj, 2013 10:29 am

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » čtv 27 říj, 2016 4:19 am

V plánu máš stoupání 1:25 což by mělo být bez problémů. Otázkou je taky co tam bude jezdit. Podle délky kolejí v koncové to je tak maximálně krátká lokomotiva a dva vozy. Asi bych zkusil prodloužit staniční koleje na úkor šturcu. Šturc zkrátit na délku lokomotivy plus minimální rezervu na zastavení. Vzhledem k tomu , že plánuješ kolejiště i pro děti tak bych asi ponechal výhybnu bez tunelu. Vlaky se sice trochu schovají ale né úplně a možnost vidění kde zastavuješ ( můžeš si pomoci zrcadlem za kolejištěm ) a případnou manipulaci bez lezení za nebo pod kolejiště oceníš v provozu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Sandy » pát 28 říj, 2016 6:42 am

workous píše:Jěště k Piku kolejivu mkrni sem tady se staví a asi vše ok http://petrovokolejiste.webnode.cz/foto ... 03035-jpg1 zkus se tam poptat na zkušenosti..

Obrovský prostor, pečlivá a čistá práce, ale výsledek je tristní. Kabinetní ukázka kudy ne....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » pát 28 říj, 2016 8:22 am

Sandy můžeš nějak blíže specifikovat co je na tom tak triskní ?
Já vidím perfektně zpracovaný rám kolejiště a elegantně vyřešený přístup kam se nedá došáhnout...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Sandy » pát 28 říj, 2016 8:48 am

hopeter píše:Sandy můžeš nějak blíže specifikovat co je na tom tak triskní ?
Já vidím perfektně zpracovaný rám kolejiště a elegantně vyřešený přístup kam se nedá došáhnout...

...kolejový plán....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod Rocky_MK » pát 28 říj, 2016 11:29 am

Když se to někomu líbí...já to vidím jako mrhání vším.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » pát 28 říj, 2016 12:27 pm

Chlapi já tam dal odkaz jen kvůli kolejivu Piko, aby si mohl kolega napsat pro případné reference - není asi fér hodnotit tuto stavbu dotyčný to tu neprezentuje. Dík Zdeněk
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod hopeter » pát 28 říj, 2016 4:19 pm

Taky si myslím , že kolega a autor tohoto vlákna očekává něco jiného než hodnocení úplně jiného kolejiště. Já se omlouvám za reakci na příspěvek, který sem nepatří ale na výroku o hezky zpracovaném rámu trvám... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » pát 28 říj, 2016 9:04 pm

http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/a ... ek_111.jpg a co tohle?..trochu to zredukuj na svůj rozměr...:)nebo ne :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště CHRPOV H0 od MF

Příspěvekod workous » pát 28 říj, 2016 9:08 pm

Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků