TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Tomas Lebeda » pát 08 zář, 2017 11:29 am

A nedala by se ta spodní úroveď udělat hlubší? Tak, že by se skryté nádraží vysunulo mimo obrys koncové stanice, která by byla zakončena kulisou.
Pak by jsi měl dobře přístupné SN a mohl snížit výšku na průjezd na 45mm + deska 10mm (překližka).
Nebo celé to skryté nádraží udělat výsuvné, jak ti už radili, ale to nebude jednoduché s ohledem na preciznost provedení.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 11:37 am

Všechny poloměry jsou R310. Takže asi ani ne. Ještě jdu zkusit jednu variantu a zkusím i to, co mi radíš. :-)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 12:08 pm

Tak jsem hned za SN udělal tobogán o jednom závitu a můžu to zvednout až na 14 cm. Což už je dost. Pak ale asi bude problém v tom, že mezi tratěmi bude nepřirozená skoro kolmá stěna.

3D.png
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 2:15 pm

milan ferdián píše:Tak mě napadlo,proč nezkusit variantu kolejiště "Lučnica" :?:Dva nezávislé okruhy spojené kolejovou traťovou spojkou,most tam je taky.....Dvě soupravy dole,dvě soupravy nahoře a mezitím pendl sólo motoráček.Jen kolejivo musíš překopat z H0 a TT :wink: . Milan


Teď se dívám mezi plánky a vidím, že jsem zkoušel asi před půl rokem naplánovat i toto tvé kolejiště. Možná by to stálo za to. Skryťáky jsou hned u krajů...

Lúčnica.jpg
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod hopeter » pát 08 zář, 2017 2:55 pm

Nějak mě to připomíná křečka v mixéru... :P Zkus se vrátit na cca druhou stranu a prověřit svůj původní návrh. Pokud nevyjde stoupání rozumně tak zkus uvažovat o rámu z překližky a udělat ten skryťák jako šuple a bude ti stačit jen průjezdný průřez.
Pokud není nutná stávající velikost tak by třeba pomohlo trochu zvětšit plochu.
Co se týká souprav tak na lokálce vystačíš v osobní dopravě s M152/810 nebo hektor a 2x Bi. V nákladní dopravě manipulák tři až čtyři vozy včetně hytláku.
Podumej pokoukej po konkurenci a ono se to nějak vyvrbí... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3042
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 3:01 pm

Vyvrbí, no. :lol:

Brozanky.jpg


Akorát já už nějak nemám energii vymýšlet něco nového. Takže asi půjdu cestou nejmenšího odporu a postavím něco, kde nebudu muset takové věci řešit. Jako například výše uvedený plánek, jistě všem známý. :)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod hopeter » pát 08 zář, 2017 5:50 pm

Jo hezké minikolejiště. První díl knížky od M.F. č.15. :D Jednoduchá stavba , hezky přístupný skryťák a splní účel kroužení pro synka a posun pro tatíka... :wink:
Tu kusou kolej vlevo dole pro remízu odkloň více dolů do rohu aby nebyla tak blízko zhlaví.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3042
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 6:15 pm

Já jsem to celkově trošku překopal. :lol: Vlevo dole by byla nějaká vlečka...

Nýdek 3.jpg


Respektive ta vlečka takto, pokud bych nechtěl kupovat toho angličana...
N3.jpg
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod hopeter » pát 08 zář, 2017 7:13 pm

U vlečky je taky potřeba mít prostor pro to k čemu ta vlečka slouží... :wink: Méně může být více. Nechal bych tu první verzi ale o jednu kolej vlevo dole méně a tím ušetříš anglána a u vlečky může být alespoň část budovy apod. Mě by se ale více líbilo původní určení koleje pro remízu ale je to tvoje kolejiště a proto ho udělej podle sebe. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3042
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 8:24 pm

Máš pravdu, jedna kolej bude stačit. Navíc mi to pak vyjde zase na 12 výhybek, což jsou 3 dekodéry. Jedna výhybka (vpravo nahoře) v SN bude na ruku a ta kolej od ní bude oddělená jako programovací. Téma vlečky budu muset vymyslet. Pravděpodobně to bude sýpka, to mě láká už delší dobu a mám k ní i nové vozy Tds. Nebo něco, co se tváří univerzálně (pořád na téma sypání materiálu třeba do Wapek), ale to fakt nevím jak udělat...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Rocky_MK » pát 08 zář, 2017 9:47 pm

Já bych to trochu očesal. Krátké staniční koleje a miliarda šturců, vypadá to hrozně tlustě. Méně je někdy více, já bych jen drobně poupravil originální plánek k obrazu svému. Milan to navrhl pěkně :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 08 zář, 2017 10:48 pm

Milan má v originále víc šturců, jak já. :-D Já jsem tam přidal jednu kolej, ale to spíš z důvodu, že když už jsem se dělal s obloukovou pravou výhybkou (upravil jsem si tři, dle Milanova plánku bych využil dvě), abych měl pro ni využití. A taky abych mohl vykřižovat dva vlaky a přitom mohla stát ve stanici souprava manipuláku. Jak psal Honza, jednu kusou kolej vlevo dole uberu. Možná zruším i tu výtažnou pro vlečku. Díky, kluci, za připomínky. Člověk všechno sám nevidí. :-)

Edit.: Jo, uberu dole kolej, a zkusím trošku prodloužit staniční koleje směrem doleva. To půjde. Teď už mě žádná horní deska omezovat nebude! :lol:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jarda H. » sob 09 zář, 2017 6:49 am

Jeňa Sova píše: ... . Nebo něco, co se tváří univerzálně (pořád na téma sypání materiálu třeba do Wapek), ale to fakt nevím jak udělat...


Co třeba jen jedno plnicí místo u koleje - obdoba nasýpání kaolinu na nádraží v Podbořanech, kde je nájezdová rampa (kovová konstrukce + panely) a na ní sklopná násypka ?! Velikostně nic moc, prakticky o pád decimetrů větší než půdorys náklaďáku. To nasýpací místo je přímo naproti nádražní budovy :roll:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod Jeňa Sova » sob 09 zář, 2017 7:31 am

To zní jako dobrý plán. Jen ani netuším, kde Podbořany jsou a na netu jsem foto nenašel. Neměl bys nějaké, prosím, Jardo?
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TT kolejiště Nýdek 125 x 90

Příspěvekod hopeter » sob 09 zář, 2017 8:45 am

Já bych se taky vrátil k tomu původnímu plánu od M.F. Ta kusá navíc vpravo nahoře je dobrá a bude se hodit pro motor nebo loko ke střídání.
Ve viditelné stanici bych se držel toho původního. Ta jedna kolej navíc je tak trochu zbytečná a dělá z kolejiště nepřirozenou buchtu. Pokud budeš chtít křižovat tak můžeš uklidit manipulák na výtažnou kolej... třeba. Myslím , že Milan na tuto plochu dal tolik, kolik je ještě hezké a nesnažil se to přeplácat. A to je ještě v původním plánu dole vlevo točna s remízou... :wink: Docela mě začíná tohle kolejiště zajímat k realizaci... ale to už by mě asi manželka předala do péče odborníků na duši... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3042
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků